Блог

 • Як вибрати інструкторські курси з йоги?

  Ти давно практикуєш і хочеш щоб твоє хобі стало успішною професією? Або ж йога тебе так захоплює, що ти бажаєш розібратися в тонкощах, щоб власна практика справді була ефективною – тоді курси з йоги для інструкторів це те що тобі потрібно, але… Тут є багато моментів які потрібно знати, щоб твій вибір був справді найкращим!

  Як вибрати інструкторські курси з йоги?

  На ринку існує безліч пропозицій, та є певні критерії, на які в першу чергу слід звернути увагу обираючи собі навчання:

  1. Лідер школи.
  2. Сама методика.
  3. Досвід в організації курсів та кількість випускників.
  4. Відгуки про курси, інформація про їхню результативність з перших уст.
  5. Яка підтримка випускників після завершення курсів? Чи є допомога в просуванні?
  6. Який сертифікат ви отримаєте, чи справді він міжнародний і визнаний?

  Давайте розглянемо кожен пункт більш детально, проводячи аналогію з курсами підготовки інструкторів ADHOyoga.

  1. Лідер школи.

  Курси тренера з йоги та й самі методики створені конкретними людьми, тобто їх засновники. Мабуть ви хочете навчатись у найкращих, хто має топову кваліфікацію, великий досвід, широке визнання і найголовніше – відмінні педагогічні навики. Часто засновник методики особисто проводить курси (в більшій мірі, або частково).  І тут є кілька моментів.

  • Передусім, рекомендуємо проходити курси в самого засновника, це так би мовити передача напряму.
  • Також перед записом познайомтеся із засновником, зазвичай є можливість це зробити заочно, через онлайн.
  • Обов’язково перегляньте його лекції та заняття на Ютюб, чи підходить вам сам підхід , манера викладання… почуття гумору. Наскільки ця людина сприймається іншими людьми, чи є відомою і визнаною в своєму середовищі. Це все дуже важливо, якщо ви налаштовані серйозно, довготривало підтримувати контакти й бути в конкретній методиці.

  Приклад. Засновником і основним викладачем курсів підготовки тренерів ADHOyoga є Сулик Юрій. Ви без проблем зможете знайти офіційні сторінки Юрія в Інстаграм\Фейсбук, а велику кількість відео у вільному доступі на Ютюб. Ви легко переконаєтеся в масштабі особистості, і побачите що в цього лідера сотні й сотні послідовників, а сам метод викладання (як і методика), чудово сприймається різноманітними верствами населення.

  Як вибрати інструкторські курси з йоги?

  https://www.facebook.com/SulykYurii

  https://www.instagram.com/sulyk_yurii/

  https://www.youtube.com/SulykYuriiyogaway

  1. Сама методика.

  Всі сучасні школи йоги це авторські системи. На практиці немає такого поняття як класична йога, чи хатха йога, такі визначення в йога студіях зазвичай є показником відсутності стандартизованої методики в якій конкретний інструктор працює. Те що викладається в студіях можна назвати загальною назвою «сучасна йога», це системи на основі традиційних систем йоги, ключова ціль яких – здоров’я і збільшення якості життя сучасної людини. Такі напрямки йоги, які ви не раз чули – «Айенгар йога», «Аштанга віньяса йога» та звісно «АДХОйога», це все сучасні адаптовані системи. Тут важливо зрозуміти що вибір системи, в якій ви будете навчатися і в подальшому працювати, є вирішальним чинником, як і ваших результатів, так і на скільки ви зможете себе реалізувати професійно.

  Два питання мають бути пріоритетними: які реальні результати дає система і на скільки вона унікальна? Знаючи фізіологію людини можна припустити що відмінного фізичного вигляду й схуднення не можна досягнути спокійною практикую в зоні комфорту. Так само навряд чи ви зможете ефективно виділитися серед тисяч інших інструкторів, якщо курси для тренерів йоги користуються типовою методикою й зводяться лиш до статичної роботи в асанах та їхнього відналаштування.

  Приклад. Методика АДХОйоги принципово створювалася не як «обрізаний» варіант атмосферного фітнесу, який зводиться тільки до статики, гнучкості й релаксації, а як повноцінна система для амбітних сучасних людей, яка дає об’єктивні результати, як по фізичній формі, зовнішньому вигляді, так і в доведенні людини до максимальних психофізичних кондицій. Тому сюди приходять люди не тільки з «йога середовища», але й ті, які займаються бігом, фітнесом, в тренажерному залі і… вибирають АДХО, тому що в одній системі є все те,  що вони отримують в різних місцях. Тут крім звичного скрупульозного відналаштування асан в статиці, є цілі системи динамічної та силової роботи, які зустрічаються тільки в АДХОйозі. Тому заняття в цій системі не сплутаєш ні з чим, вони виглядають яскраво, цікаво, з безліччю унікальних фішок і це все дає на виході ВАВ ефект. Звичайно, це стане великою перевагою для молодого інструктора який буде будувати свою кар’єру із такою методикою.

  Як вибрати інструкторські курси з йоги?

  1. Досвід в організації курсів і кількість випускників

  Об’єктивним критерієм рівня навчання інструкторів йоги є кількість проведених наборів і загальна кількість випускників. Це показує що курси популярні та напрацьований значний досвід в самій організації навчального процесу. Коли конкретна методика збирає великі групи на курси кожного року по декілька наборів, значить люди з «уст в уста» передають хороші відгуки про курси, а інші навколо бачать результати, як з огляду на самих випускників курсів, так і в подальшому на їхніх учнях. В цьому випадку ринок формує природній відбір де найкраще стає найбільш популярним.

  Приклад. По курсах ADHOyoga проведено більш як 23 набори, а кількість випускників перейшла цифру 500, що робить їх в Україні вибором № 1. Кожен набір відзначається великою популярність, а місця завершуються задовго до початку самого навчання.

  Як вибрати інструкторські курси з йоги?

  1. Відгуки про курси, інформація про їхню результативність з перших уст.

  При продажі того чи іншого продукту через сайти ви завжди будете бачити хвалебні відгуки. Та нажаль не завжди вони є реальними. Шукайте ті, які прив’язані авторизацією до соціальних мереж, чи Гугл акаунта, тут ви можете бачити посилання на реальних людей. А найкращим варіантом, буде знайти відео відгуки про курси, і краще щоб їх було багато, тому що декілька штук також не є репрезентативним.

  Наступним кроком знайдіть випускників курсів в соціальних мережах і подивіться чи вони справді закінчивши курси для інструкторів йоги стали успішними тренерами, або ж вже близькі до цієї мети. Чи збирають групи й ведуть заняття з ВАВ результатами якими діляться їхні учні.

  Приклад. На сайті АДХОйога курсів  https://www.ADHOyoga.com/ ви знайдете велику кількість відгуків з авторизацією від реальних людей, і ще більшу кількість відгуків у відео форматі, які є як на сайті, так і на Ютюб. За хештегом #ADHOyoga наприклад в Інстаграм ви побачите багато тисяч постів від сотень інструкторів методики і їхніх учнів, які невпинно діляться вражаючими результатами своєї практики!

  Як вибрати інструкторські курси з йоги?

  1. Яка підтримка випускників після завершення курсів, чи є допомога в просуванні?

  Після завершення курсів проблема молодого інструктора не тільки в тому, що пробуючи влаштуватися на роботу, він часто нічим не відрізняється від тисяч подібних собі тренерів на ринку йоги послуг. А й в тому, що роблячи перші кроки в професійної діяльності, особливо потребує підтримки в підвищенні своєї кваліфікації, отриманні неоціненного досвіду, відточуванні майстерності і… просто просуванні себе як спеціаліста. Нажаль фактично всі курси в Україні такого не пропонують, максимум це відмітка на своєму сайті, як доказ що ви в них завершили навчання, та хіба це якось допомагає?

  Приклад. Курси підготовки інструкторів #ADHOyoga в цьому плані є великим винятком. Під цю систему продумана ціла екосистема з багатьох проектів для підвищення кваліфікації самих інструкторів і їхнього просування.

  Як вибрати інструкторські курси з йоги?

  Тільки деякі з таких проектів.

  • Найбільша йога онлайн студія України https://adho.online/ Це мега проект до якого залучені більше 30 інструкторів, і як ви вже зрозуміли всі вони випускники однойменних курсів. До цього порталу долучені професійні піар-менеджери й стилісти, які допомагають молодим інструкторам правильно сформувати свій стиль і направленість класів, а Сулик Юрій (засновник методики), особисто перевіряє як вони формують свої класи та допомагає в цьому. Тобто інструктор отримує допомогу в формуванні класів, продумуванні особистісного стилю і просуванні через соціальні мережі та інші маркетинг ресурси формації.

  Як вибрати інструкторські курси з йоги?

  • https://ukryogi.net/ це окремий підрозділ АДХО формації, однойменний портал, де є дані випускників і їхні персональні сторінки для того щоб молодих інструкторів можна було знаходити через мережу інтернет, навіть не маючи власного сайту. Також тут є статті, де ті ж випускники вправляються в їх написанні й просуванні себе експертами. Що ще найважливіше, цей проект влаштовує регулярно конференції та навчання, запрошуючи майстрів різних методик для обміну досвідом.

  Як вибрати інструкторські курси з йоги?

  • Один з найбільших в Україні йога фестиваль ADHO yoga FEST! Саме так, як ви мабуть вже здогадалися, всі майстри цього фестивалю є випускниками тренерських курсів АДХО йоги. Це неймовірна платформа для підвищення кваліфікації, просування випускників і напрацювання клієнтської бази.
  1. Який сертифікат ви отримаєте, чи справді він міжнародний і визнаний?

  Фактично всі курси підготовки тренерів йоги в своїй рекламі заявляють що вони видають міжнародні сертифікати, озвучуючи асоціації, альянси, федерації  які звучать дуже пафосно й респектабельно, але на практиці тільки знаючий спеціаліст може сказати чи це відповідає дійсності. І на правду, більше 90% таких сертифікатів ніде не котирується за кордоном і випускників чекає серйозне розчарування. Інколи такі організації справді існують, але нікому не відомі… а часто під них навіть сайту немає, чи будь-якої юридичної основи.

  Сертифікація йоги звісно філософське питання, та погодьтеся, хочеться крім якісних курсів отримати ще й максимально визнаний сертифікат. Станом на сьогодні практично єдиною організацією, без аналогів по масштабу є USA Yoga Alliance; сертифікати підкріплені цією організацією за пріоритетом котируються в США, Європі, ОАЕ, Китай і т.п.

  Приклад. З українських шкіл курси АДХОйоги фактично єдині видають такого рівня сертифікат після завершення навчання всіх чотирьох рівнях методики.  Сертифікат видається англійською мовою, його можна зареєструвати в базі альянсу і викладач отримує статус міжнародного!

  Як вибрати інструкторські курси з йоги?

   

0 коментарів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Top